Regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří >> Aktuality >> Přijďte si prohlédnout zdařilé stavby v CHKO České středohoří

Přijďte si prohlédnout zdařilé stavby v CHKO České středohoří

Přijďte si prohlédnout zdařilé stavby v CHKO České středohoří

11.5.2016

Stavby, které ocenila Archtektonická komise AOPK ČR, jsou od 12. května k vidění v Oblastním muzeu v Litoměřicích.

Cílem soutěžní přehlídky, kterou na sklonku minulého roku vyhlásilo RP Ústecko, Správa CHKO České středohoří, je představit stavby rodinného bydlení, které vycházejí z tradičního vzhledu sídel a krajiny Českého středohoří. Rádi bychom jejich prostřednictvím ukázali, že vysoký standard bydlení může být v souladu s citlivým začleněním objektu do okolního prostředí.

Obdrželi jsme celkem 10 přihlášek, z nichž byly oceněny 3 novostavby, 2 rekonstrukce a jedna adaptace hospodářské budovy. Atelier 3+1 Architekti přihlásil hned tři vítězné stavby, a to rekonstrukci vily v Libochovanech, tradičního venkovského domu v Čeřeništi a novostavbu domu na úpatí vrchu Košťálov, ve stejnojmenné vesnici. Ocenění poroty získala novostavba roubenky v Čeřeništi v provedení atelieru Kiwi a dům Mgr. Jakuba Formánka v Knínicích, který navazuje na místní tradici, jak objemem, tak použitými materiály. S nadšením byla přijata adaptace stodoly v Bílce v provedení A2F Architekten, která již získala prestižní uznání v soutěži Grand Prix Architektů 2013.

Jednotlivé stavby budou formou posterů představeny v litoměřickém muzeu (12. května - 24. července) a následně v Oblastním muzeu v Lounech.

CS_ASOUTEZ_A1_OSOUTEZI_male

 

Regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt