Den Země v Děčíně

Den Země v Děčíně

26.4.2016

U příležitosti Dne Země připravila AOPK ČR, regionální pracoviště Ústecko, Správa CHKO Labské pískovce společně s partnery v minulém týdnu několik akcí pro veřejnost.

V pondělí 18.4. se konala v Městské knihovně Děčín cestopisně-přírodovědná přednáška „Grónsko a národní parky severního Norska“. S jedinečnou severskou přírodou nás seznámil Vít Tejrovský z AOPK ČR, Správy CHKO Slavkovský les. Poutavé vyprávění nejen o přírodě a její ochraně doprovázely unikátní záběry z míst za polárním kruhem. Přednáška uzavřela jarní přednáškový blok. Na další regionální, přírodovědné a cestopisné přednášky se můžete těšit opět na podzim 2016.

Ve čtvrtek 21.4. proběhla ve vestibulu AOPK ČR, Správy CHKO Labské pískovce vernisáž výstavy „Krajina pod Studencem“ od věhlasného profesionálního fotografa přírody a krajiny Českého Švýcarska Václava Sojky. Obrazy krajiny pod horou Studenec doplňují unikátní fotografie zvířat, která v okolí Studence žijí. Výstava bude otevřena do konce května.

Sobota 23.4. byla věnována dvěma akcím. Odpoledne plné her, soutěží, poznávaček, dílen a muziky nabízela na Smetanově nábřeží v Děčíně akce „Svatý Jiří pod zámkem slaví s Portou Den Země“. Správa CHKO Labské pískovce zde měla společně s ČSOP Děčínsko stánek, kde si děti mohly ověřit své znalosti o místní přírodě a městě Děčín. Vyzkoušely si i chůzi na chůdách, skládaly puzzle Země a na strom napsaly svá přání.

Na Den Země do přírody aneb Co máme na Pastýřské stěně vzácného – tato společná akce byla připravena ve spolupráci s Lesním úřadem Děčín, kdy přítomné s problematikou hospodaření v lesích města Děčína seznámil František Pažout. Ředitel Správy národního parku České Švýcarsko Pavel Benda provedl účastníky v lesích Pastýřské stěny po hlasech ptáků a Lukáš Blažej z muzea v České Lípě upozornil na zajímavosti o výskytu skupin tesaříků a blanokřídlého hmyzu.

Děkujeme tímto všem partnerům a spoluorganizátorům akcí – Českému svazu ochránců přírody Děčínsko, Správě NP České Švýcarsko, Lesnímu úřadu Děčín, Občanskému sdružení pod Studencem, Junáku – Český skaut, středisku Sojčáci a Městské knihovně Děčín za spolupráci.

DSCN3366

DSCN3367

DSCN3368

Foto: Lukáš Blažej

 

Sv.Jiří_Den_Země

Výstava_Václav_Sojka

 

Regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt