Regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří >> Aktuality >> Další ročník Slavností stepí bude již tuto sobotu

Další ročník Slavností stepí bude již tuto sobotu

Další ročník Slavností stepí bude již tuto sobotu

31.5.2017

Již tradičně se koná na Rané u Loun.

Tuto u veřejnosti oblíbenou akci, které se každoročně účastní okolo tisíce návštěvníků, pořádají Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa chráněné krajinné oblasti České středohoří a obec Raná. Začátek je v deset hodin, konec kolem páté odpoledne.

I letos bude připraven pestrý program, a to jak pro děti, tak i dospělé. Návštěvníci se mohou zúčastnit zajímavých exkurzí s výkladem o zdejších stepních, rostlinách a živočiších. Dále se mohou těšit na ukázky odchytu zdejšího ptactva, poznávání rostlin, pozorování syslů, vyprávění o naších plazech a obojživelnících, zajímavosti o národním parku České Švýcarsko či povídání o lese a jeho obyvatelích. Zájemci si budou moci vyzkoušet práci s ovčí vlnou či se seznámit s náplní práce dobrovolné stráže přírody.

Součástí akce bude i prezentace leteckých modelářů, malá výstava ovčích plemen, ukázky stříhání ovcí a ovládání stáda pomocí ovčáckých psů, výstava drobného domácího zvířectva, stánky s řemeslníky. Návštěvníci vyberou vítěze výtvarné soutěže na téma "Poutníci ve stepích Českého středohoří", do které se zapojily děti z mateřských, základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Celý den bude akcí provázet moderátor, dopoledne vystoupí dechová kapela Šumařinka a odpoledne pak country skupina Kliďánko.

Na Slavnosti stepí je možné se dopravit buď vlastním autem, využít kyvadlovou autobusovou dopravu (zastávky Louny - Žižkova, Dobroměřice, Lenešice - zámeček, Raná, Bělušice - vlaková stanice a zpět) či se svézt vlakem po „Švestkové dráze“ (na trase Lovosice – Most  a zpět), na který bude v Bělušicích navazovat kyvadlová autobusová doprava.

Plakát ke stažení: SLAVNOSTI_STEPI_2017.jpg

2014-05 Slavnosti stepí_JM (2) 2014-05 Slavnosti Stepí_JP (18) 2014-05 Slavnosti Stepí_JP (37) DSC_0433-upr DSC_0492-upr DSC_0524-upr

Regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt